K2 COLOR FLEX GUMA W SPRAYU CZARNY POŁYSK

f9e11e4c4a039a4e1f7a2fa823df
nowość
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 4 dni
Cena: 34,80 zł 34.80
ilość szt.
Zyskujesz 0 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: A85A-956BC

Opis

K2 COLOR FLEX CZARNY POŁYSK 400 ML

  • Producent: K2
  • Kolor: Czarny połysk

Guma w sprayu zapewnia efektowny wygląd i skuteczną ochronę. Zabezpiecza przed zarysowaniami, brudem, wilgocią,rozcieńczonymi kwasami, korozją, olejami, smarami. Nadaje się do nanoszenia na elementy lakierowane, felgi stalowe i aluminiowe, zderzaki, drewno, metal, szkło, tworzywa sztuczne i wiele innych.

Pomalowane elementy można myć z użyciem gąbki oraz szamponu. Powłoka posiada doskonałą elastyczność, nie pęka, nie kruszy się. Wytrzymuje temperatury od -30⁰C do ponad 90⁰C. Naniesioną powłokę można łatwo usunąć. Po ręcznym usunięciu K2 Color Flex nie pozostawia żadnych śladów, a powierzchnia jest dokładnie w takim samym stanie jak w chwili nałożenia.

400ML

SPOSÓB UŻYCIA:

  1. Malowane powierzchnie muszą być czyste, suche, odrdzewione i odtłuszczone.
  2. Przed użyciem dokładnie wstrząsnąć przez ok. 3 min.
  3. Sprawdzić działanie na lakier w niewidocznym miejscu.
  4. Nanosić z odległości 20-30 cm. Dla uzyskania idealnie gładkiej powierzchni bez zacieków, nanieść od 3 do 5 bardzo cienkich warstw. Odstępy czasowe miedzy warstwami powinny trwać ok. 5 minut w zależności od temperatury otoczenia oraz grubości nakładanych warstw. W obszarach krytycznych (rogi, krawędzie) powłoka musi być wystarczająco gruba, aby uniknąć pęknięć w czasie usuwania folii.
  5. W celu usunięcia powłoki, podważyć krawędź a następnie odrywać powoli ręcznie resztę.

Czasy schnięcia: odporność na dotyk 10 min., półsuchość 30 min., pełne utwardzenie 2 godz.

Malowanie felg

• Felgę należy dokładnie umyć i zostawić do wyschnięcia. Malowanie felgi aluminiowej trzeba poprzedzić zastosowaniem specjalistycznego środka czyszczącego do felg np. K2 ROTON

• Przed malowaniem koniecznie trzeba zastosować odtłuszczacz K2 KLINET. To środek, który usuwa wszystkie plamy tłuszczu, mogące mieć negatywny wpływ na przyklejanie się gumy w sprayu do podłoża. Podobnie postępuje się przy malowaniu standardową farbą.

• Zabezpieczamy oponę i wentyl przed pomalowaniem gumą. W tym celu oklejamy bok opony (zwłaszcza przy stopce – miejscu, w którym opona styka się z felgą) aż do jej barku.

• Puszkę z gumą w sprayu potrząsamy przez co najmniej 3 minuty – to pozwoli na dokładnie wymieszanie się wszystkich składników za pomocą metalowej kulki, znajdującej się wewnątrz opakowania.

• Malujemy powoli, spokojnymi ruchami, zaczynając kilka centymetrów przed felgą (na zabezpieczonym boku opony) i kończąc kilka centymetrów za nią. Zaczynamy od góry i schodzimy coraz niżej. Natrysk gumy w sprayu należy prowadzić z odległości 20 – 30 centymetrów.

• Pierwsza warstwa musi być bardzo cienka. Czekamy ok. 10 minut i nakładamy następną. Konieczne może być nałożenie do 5 cienkich warstw. Przed położeniem kolejnej czekamy na wyschnięcie i energicznie potrząsamy opakowanie z gumą w sprayu.

• W miejscach takich jak rogi i krawędzie warstwa gumy musi być grubsza.

• Pełne utwardzenie guma w sprayu K2 Color Flex uzyskuje po 2 godzinach. Dopiero po tym czasie można jechać autem, aby uniknąć uszkodzeń nałożonej gumy.

Co w przypadku, jeśli malowanie nam nie wyszło (np. pojawiły się zacieki), albo znudził nam się dany kolor? Gumę w sprayu po prostu zrywa się z felgi.

Polakierowane gumą w sprayu felgi można bez problemu myć. Powłoka jest elastyczna, nie pęka i nie kruszy się, jest też wytrzymała na wahania temperatur. Zimą wytrzymuje do minus 30 st. C. Zniesie też najgorętsze temperatury latem, albowiem może ulec uszkodzeniu dopiero w temperaturze powyżej 90 st. C.

do góry
Sklep internetowy Shoper.pl